Nakladatelství guidemedia etc

nakladatelství guidemedia etc

Nabídku našeho eshopu jsme rozšířili o knihu Davida Irvinga: Kriminál.

Světoznámý spisovatel a amatérský historik, David Irving, byl v listopadu roku 2005 zatčen na rakouské dálnici na základě šestnáct let starého zatykače vydaného kvůli obsahu jeho tehdejší vídeňské přednášky, ve které měl zlehčovat Holocaust.
Během několika dní je Irving obviněn a umístěn do vazby a čelí možnému rozsudku mnoha let ve vězení. Tvrdá právní bitva mezi rakouskými úřady a spisovatelovými právníky trvá dlouhých třináct měsíců, během kterých je téměř sedmdesátiletý irving držen v přeplněném vídeňském žaláři Josefstadt.
V prosinci roku 2006 odvolací soud ruší předchozí tříletý trest a odsuzuje Irvinga k podmínce a také k tomu, že už se do Rakouska nesmí nikdy vrátit.

Kriminál je Irvingovou vzpomínkou na oněch třináct měsíců v cele, na jeho právníky a boj, který s rakouskými úřady vedli, na podporu svých přátel i zcela neznámých lidí, i na samotný proces a jeho průběh. Irving, který u rakouského soudu své názory na Holocaust odvolal, vzal později své odvolání v bezpečí svého domova v Anglii zpět, a tak je kniha i smutným svědectvím jeho stále nezměněných názorů na krutou epochu dějin, během kterých zahynulo šest milionů evropských židů.

Recenzi knihy najdete zde

[issuu layout=http%3A%2F%2Fskin.issuu.com%2Fv%2Flight%2Flayout.xml showflipbtn=true pagenumber=2 documentid=130502214455-b823ae7f1b0943c49362b399f8e8d5aa docname=kriminal username=guidemedia loadinginfotext=Krimin%C3%A1l%20(David%20Irving) showhtmllink=true tag=david%20irving width=420 height=298 unit=px]